Pěstitelská poradna - servis pro pěstitele


       Jelikož je naším dlouhodobým zájmem přibližovat svět masožravých rostlin co nejširšímu okruhu zájemců a nadšenců, přicházíme s novou službou a sice s e-mailovou a telefonickou poradnou. Ptát se může kdokoliv, pomůžeme Vám vyřešit problémy i s rostlinami jinde zakoupenými. Rádi poradíme i s výběrem rostlin nejvhodnějších pro Vaše podmínky apod.

        Své dotazy týkající se masožravých rostlin a jejich pěstování můžete psát na naši e-mailovou adresu info@sarracenia.cz nebo se s námi můžete spojit telefonicky na čísle 776562502.

        Pro použití naší poradny máme ještě jeden tip. Na těchto stránkách je již dlouho založena a postupně rozšiřována sekce "instrukce a návody na pěstování". Zkuste se podívat nejdříve tam, zda Vámi hledané téma není již dopředu zpracované vč. souvisejících detailů. Když však odpověď na Vaši otázku nenaleznete, zašlete své dotazy mailem, nebo nám zavolejte.Doporučení jak nejlépe formulovat dotaz:

*    
Uveďte jakou rostlinu pěstujete a popište nám jaký problém s pěstovanou rostlinou máte (skvrny na listech, zkroucené listy apod.)

*    
Pokud máte možnost, pošlete též fotografii, kterou připojíte jako přílohu k e-mailu zaslanému na adresu info@sarracenia.cz. Žádáme Vás, abyste posílali fotografie v rozumné velikosti. Dobře vypovídající fotografii lze bez problémů zmenšit na velikost 200kB a rozhodně není nutné ani žádoucí zasílat nám fotografie o velikosti 5MB.

*    
Popište co nejpodrobněji, jak se o danou rostlinu staráte: kde je umístěna, kolik má světla, jakou zaléváte vodou, jak moc zaléváte atd. Z popisu podmínek lze často rychle odečíst chybu. Špatné podmínky pěstování jsou příčinou 90% problémů, které v poradně řešíme, doporučujeme Vám proto vždy nastudovat návod k pěstování příslušné rostliny.

*    
Uveďte také z jakého zdroje jste rostlinu získali a jak dlouho ji máte. Některé problémy se typicky objevují u rostlin pořízených ve velkých zahradnických centrech - někdy je proto péči přizpůsobit i těmto okolnostem.
O úroveň výš...         Na hlavní stránku...

Back to general level...         Main page...