Mucholapka podivná (Dionaea muscipula)

'Dentate Traps' - klon A (Dentata A)

Tato rostlina je jednou z mateřských linií vlastní selekce. Pro další pěstování byla vybrána v roce 2004. Trojúhelníkovité zuby vytvářené na dospělých pastech řadí tento klon ke kultivaru 'Dentate Traps'.

Rostlina vznikla křížením mucholapky zakoupené pod označním "Red Purple" a krátkozubé mucholapky zakoupené pod označením "Tiger Tooth" (v roce 2000 byly takto ozubené mucholapky jednotně registrovány jako klutivar 'Dentate Traps'). Po prvním z rodičů získala rostlina vitalitu, robustní vzrůst a červené vnitřky pastí. Zátímco původní "tygr" je velmi choulostivý a málo vitální, tato rostlina roste velmi bujně a předčila ve svém vzrůstu oba z rodičů. Pasti zpravidla dorůstají délky 4 cm, příležitostně se délka čepelí blíží magickým pěti centimetrům. Celkovou mohutnost pastí dokumentují následné fotografie. Díky těmto rozměrům je klon "A" největším zástupcem kultivaru D. m. 'Dentate Traps' v naší sbírce, ale v řadí se mezi největší známé mucholapky obecně.

Řapíky přisedlé (tzv. zimní růzice) jsou v porovnání s ostatními mucholapkami poměně úzké a středně dlouhé. Vystoupavé (letní) listy jsou neseny pevnými středně dlouhými řapíky. Rostlina přednostně vytváří kompaktní přisedlé růžice. Vystoupavých listů vytváří menší počet.

               
               
               
       
Optimálně vybarvené rostliny v létě.

       
               
S pěticetimertovými pastmi se tento klon řadí
mezi největší známé mucholapky na světě.

        Po sevření se past nepatně zmenší...         ...ale i tak se neztratí ani na mužské dlani.
               
        Klon 'Dentate Traps' "A" svými rozměry
nápadně převyšuje ostatní rostliny ve sbírce.

       
               
        Zbarvení mladých listů v jarních měsících.

       
               
O úroveň výš...         Na hlavní stránku...