Hlavní stránka Prodej rostlin - eshop Návody na pěstování To nejlepší ze sbírky Info o sbírce Info o webu Facebook
English Fotografie a popisy Poradna Šlechtitelské novinky Obchodní spolupráce Výstavy Výzkum
Výstavy a další akce

Výstavy a další akce


Pinguicula macrophylla
       

Den otevřených dveří - prezentace sbírkysobota 5. 10. 2019
Horákov 156 - okres Brno venkov

       

Sarracenia
'Přemysl Otakar I' x 'Adrian Slack
klon 10

Srdečně vás zveme na podzimní den otevřených dveří do naší pěstírny v Horákově u Brna.


Řízek N. izumiae x trusmadiensis
       

       Je tu další akce, která nabízí prohlídku sbírky, setkání s pěstiteli, výměnu rostlin a získání nových zkušeností pro jejich pěstování. Program aktuálního setkání se rozhodli zaměřit především prakticky, s ohledem na začínající a středně pokročilé pěstitele. Obědovou přednášku věnujeme tématu zálivkové vody. Shrneme, jaká voda pro MR vhodná je, jaká naopak není, a především jak v domácích podmínkách připravit kvalitní vodu pro pěstování a jak se vyhnout nejčastějším chybám. Na sobotní odpoledne jsme připravili dvě praktické ukázky, které se budou hodit v jarním období. Jednak ukázka dělení oddenků špirlic ale také praktická ukázka přesazování a řízkování láčkovek. Vše opět s příslušným výkladem, abychom návštěvníkům poskytli přehled o možnostech a úskalích těchto technik. Rádi zodpovíme všechny dotazy.
       

Úspěšně zakořeněný řízkovanec
N. maxima x veitchii
Program:
       9:00 - 11:30 prohlídka sbírky     (postupé shromažďování účastníků a následně začátek programu)
       12:00 - 12:30 oběd (restaurace Pipuška - Horákov)
       12:30 - 13:30 přednáška "Voda pro masožravé rostliny - domácí úprava, nnejčastější chyby a pověry" (restaurace Pipuška - Horákov)
       14:00 - 15:00 Dělení a řízkování špirlic + řízkování a přesazování láčkovek: praktické ukázky s výkladem.
       15:00 - ... konzultace, prodej rostlin a program dle zájmu účastníků.

Poplatky:
        * registrace a účast: zdarma
        * oběd: za své :-) Obědové menu: tentokrát zajišťováno novým provozovatelem restaurace
        * guláš
        * řízky + příloha
        * ceny budou upřesněny

Zvýhodněný prodej rostlin:
Při akci bude poskytnuta 25% sleva na rostliny z naší internetové nabídky. Členové Darwiniany a CCPS mohou navíc využít své klubové slevy 10% a mít tak rostliny více jak třetinu levnější. V zájmu hladkého průběhu akce a co nejrychlejšího odbavení je s výhodou objednat si rostliny přes náš eshop předem. Kromě běžné internetové nabídky je den otevřených dveří unikátní příležitostí k osobnímu výběru a získání oddělků ze sbírkových klonů, které obvykle nenabízíme. U těchto položek bude cena stanovena dohodou na místě.


Organizační podrobnosti:
       Předchozí registrace není povinná, budeme ale radši, když nám svoji účast ohlásíte předem na mail info@sarracenia.cz, abychom se mohli přibližně připravit na počet účastníků. Zvýhodněný prodej rostlin bude realizován především na základě předchozích objednávek, které nám zasílejte přes náš e-shop a nebo mailem. Dělení sbírkových špirlic na místě bude prováděno pouze s ohledem na tématický program. Z mucholapek si budete moci vybrat přímo na místě, k dispozici budou oddělky našich prémiových sbírkových klonů!

Spojení:
      Přestože sídlíme v malé obci, spojení k nám není o mnoho složitější než přímo do jihomoravské metropole. Z Brna k nám dojedete autobusem MHD 701, který vyjíždí ze zastávky Úzká (kousek od vlakového i autobusového nádraží). Autem je to podobně snadné, jelikož bydlíme poměrně blízko D1 - sjezdy 201 nebo 206 km přes benzínovou stanici a motorest Rohlenka. Podrobnosti v kontaktech